למתחילים - מה זה באלאנס בורד?

באלאנס בורד בורד איזון לוח איזון

באלאנס בורד או בעברית לוח איזון הוא מכשיר אימון שיווי משקל ויציבה. השימוש הוא פשוט - מניחים את הלוח על גליל (כלול בחבילה) ומנסים לעמוד עליו ביציבות. בעבר השתמשו בבאלנס בורד בעיקר גולשים, גם בגלל שהוא מדמה גלישה אך גם בגלל שהיו מותגים שמיועדים לגולשים בעלי תג מחיר גבוה.

במהלך תקופת הסגרים בקורונה קרה משהו מיוחד - בורד האיזון הפך להיות מבוקש בכל בית בישראל, מכמה סיבות… לא ניתן היה לגלוש בים, חדרי הכושר היו סגורים, השיעמום שגבר, תחושת הבטלנות ועוד - כל אלה גרמו לישראלים להבין שיש מכשיר מצוין לכל המשפחה שיכול גם להפוך את השהות בבית לבריאה, מהנה ואפקטיבית.

גם לאחר הקורונה הבלאנס בורד ממשיך להיות אהוב ומבוקש בבתים רבים בישראל לצרכים שונים, החל מספורט, הנאה ועד למתנה לאירוע מיוחד.

איך בורד איזון עוזר לבריאות?

מעבר לכך שהוא משחק מהנה ומרגיע, לוח האיזון יכול לחזק את שרירי הליבה, היציבות ושרירי הליבה. שרירי הליבה הם שרירי הבטן והגב התחתון והם החשובים ביותר בגוף. הם אחראים על היציבה ושיווי המשקל. לאנשים שיושבים רוב היום קשה מאוד לאתגר את השרירים האלה והם ״כבויים״, באימון איזון של כ-10 דקות ביום אפשר ״להפעיל״ אותם ולהינות מגוף יציב, זקוף וחזק יותר. אתם לא צריכים להיות ספורטאים כדי להתאמן וגם לא הכי מחוטבים, אבל תמיד נרצה לשפר את המצב הקיים ולוח איזון זה הפיתרון המושלם.

יש מגוון תרגילים שאפשר לבצע על הבורד מלבד התנועה הבסיסית של תזוזה מצד לצד. היצירתיות בלתי מוגבלת ואפשר לבצע עליו החל מתרגילים פשוטים כמו בטן סטטית (על הבורד זה ממש מאתגר, תרגישו כשתנסו) ועד תרגילים מורכבים כמו עמידת ידיים (כן! פסיכי, אבל אפשרי)

למי זה מתאים?

באלאנס בורד מתאים לכל המשפחה - לאבא שאוהב לרוץ, לאמא שמתרגלת יוגה, לילדים שכל היום על הקארבר בחוץ. וגם לאנשים שפשוט רוצים להכניס קצת איזון לחיים :)

אנשים שעושים ספורט ימצאו בבאלנס בורד כלי נהדר להתאמן בבית בימים שלא מסתדר להתאמן כרגיל. אנשים שלא עושים ספורט באופן קבוע אבל כן רוצים להרגיש ספורטיביים בורד האיזון הוא מעולה - לא צריך להתארגן ולנעול נעלי ספורט, לא צריך להזיע - פשוט לוקחים את הגליל והבורד ונותנים כמה דקות שוות של אימון כיפי - כמה דקות כאלה כל יום ייצטברו לשעות רבות של תנועתיות בריאה במקום להמשיך לרבוץ על הספה.

האם הבאלאנס בורד מתאים לילדים?

לוח האיזון מומלץ במיוחד לילדים :) קיבלנו פידבקים נהדרים על ילדים שנהנים איתו ומפתחים את עצמם, צוברים ביטחון בהצלחות קטנות והעיקר - עוזבים קצת את הטיקטוק (גם אם רק לעשר דקות!). בנוסף, הוא מושלם לילדים שגולשים או רוכבים על סקייטבורד וגלגלים אחרים למיניהם - הגוף מתחזק וברגע האמת הם נהנים מיותר יציבות וכוח יחסית לילד בגיל שלהם שלא מתאמן על באלאנס בורד.

האם יש דגם מיוחד לילדים?

עיצבנו את הדגמים כך שיתאימו לכל גיל, משקל, גובה ורמה. ההבדל הוא בעיצוב בלבד כך שבוחרים מה שאוהבים. המידות של הבורד מתאימות לכולם (לילדים החל מגיל הליכה) והוא יכול לשאת עד כ-150 ק״ג. הוא יישמר לכם לשנים בתור פריט עיצובי מגניב בבית.

שורה תחתונה

אז כן, לא משנה אם אתם גולשים וספורטאים אולימפיים או פשוט רוצים להכניס איזון ובריאות לחיים - הבאלאנס בורד הוא הכלי המושלם בשביל זה. לפתח את שיווי המשקל זה משהו שדורש אימון, בשביל זה צריך להתחיל עם התרגיל הבסיסי וברגע שתלמדו אותו תוכלו לאתגר את עצמכם בתרגילים נוספים :)

 

לרכישת באלאנס בורד לחצו כאן - בחרו את הדגם האהוב עליכם

רוצים לדעת משהו נוסף לפני הרכישה? צרו איתנו קשר ונשמח לעזור

 


Newer Post