באלאנס בורד - לא רק לגולשים

לא רק לגולשים - אימון על לוח איזון תמיד נתפס ״בבעלות״ גולשים מכל הסוגים. אימון איזון כשלעצמו הכרחי לכל ספורטאי ואכן ספורטאים מענפים שונים התאמנו על האיזון שלהם ועל שרירי הליבה. כעת הם יכולים גם להיעזר בבאלנס בורד - מכשיר שבעבר היה יקר וכעת נגיש וזמין לכל אחד.

אז לאיזה ענפי ספורט הבלאנס בורד מתאים?

לוח איזון הוא מכשיר אימונים המסייע בשיפור שיווי המשקל, שיקום ומניעת פציעות, והגברת מיומנויות מוטוריות. בעזרתו תוכלו להתאמן על השרירים החשובים ביותר שתומכים בגוף שלכם - שרירי הליבה. כמעט בכל ענף ספורט חיזוק שרירי הליבה ישפיע באופן ישיר על הביצועים שלכם וללא ספק יקח אתכם לרמה הבאה.

טיפוס

נהוג לחשוב שבטיפוס חשוב לחזק את האחיזה אבל אם הגעתם לשלב שאתם ״נתקעים״ ולא מצליחים לפרוץ למסלולים קשים יותר וטכניקות מתקדמות יותר כנראה שתצטרכו לחזק את שרירי הליבה.

בטיפוס שליטה היא המפתח. כל התנועות מגיעות משרירי הליבה שלך והחוזק שלהם חיוני למטפסים. באלאנס בורד הוא הכלי הנכון לעבוד ולפתח את השרירים האלה בגלל שהוא פועל במקומות שקשה לגרות באמצעים אחרים.

בנוסף, אימון איזון יעזור לכם לחזק את השרירים שמסביב לברכיים (פושטי הברך וכופפי הברך) כדי להימנע מעייפות ופציעות.

בקישור הבא תוכלו לקרוא עוד בנושא חיזוק שרירי הליבה למטפסים

מטפס נעזר בשרירי הליבה

דו גלגלי

ברכיבה על אופניים או אופנוע חשוב להיות מאוזנים ולשמור על שיווי משקל. לא משנה אם אתם רוכבי כביש או שטח, היכולת להתאזן בצורה טובה תעזור לכם לבצע תרגילים ומסלולים מורכבים יותר תוך כדי תחושת שליטה מלאה על הגוף והכלי.

השרירים הבולטים שמעורבים ברכיבה ובמיוחד רכיבה על אופניים הם שרירי הרגליים (הירך הקדמי, אחורי, עכוז ותאומים) - על בלאנס בורד ניתן לבצע אימון רגליים מאתגר במיוחד כאשר עושים על גביו סקוואטים או לאנצ׳ים - תנועת האיזון על הגליל תאלץ את הגוף והרגליים לעבוד יותר קשה ולאתגר שרירים ואזורים קטנים שבדרך כלל לא מגיעים אליהם אך הם חשובים לחוזק הכללי ולהימנעות מפציעות.

 

יוגה

מתרגלי יוגה ימצאו בבאלאנס בורד כלי משלים לאימון, המטרה ביוגה היא גם להניע את הגוף וגם להזין את הנפש באנרגיות בריאות.

מעבר לחיזוק הגוף והשרירים באלאנס בורד יעזור לכם גם לאזן את הנפש. דמיינו לעצמכם אימון איזון כחלק משגרת הבוקר הקבועה שלכם, 10 דקות לעצמכם שבהם המוח מתרכז אך ורק בלמצוא את שיווי המשקל המדויק, נקי מכל מחשבה קופצת. תוך כדי הוא יעזור לכם לשפר את היציבה ויחזק ויגמיש את הרלפקסים הטבעיים של הגוף.

מתרגלת אימון יוגה סאפ באיזון בים

ריצה

כמו הרבה רצים, גם אתם בטח משתעממים מאימוני כוח. לתפור קילומטרים בטיילת? אין בעיה! משקולות ומכונות? לא תודה.

לוח שיווי משקל הוא כלי פשוט וזול הרבה יותר מציוד אימונים ומשקולות. הוא יתן לכם להתאמן בקלות ובכיף על שרירי הרגליים והליבה שכל כך חשובים ליציבות ולשליטה בזמן הריצה.

אימון איזון יכול גם להקל על כאבי ברכיים ולמנוע פציעות כתוצאה מסיבוב קרסול. כאשר אתם עומדים על הלוח ומנסים למצוא את שיווי המשקל כל השרירים הקטנים, הגידים והעצבים נכנסים לפעולה ומתפתחים תוך כדי תנועה.

ג׳אגלינג

חובבי הג׳אגלינג והאקרובטיקה בוודאי מכירים את ה״רולה בולה״ שעוזר לתרגל את שיווי המשקל. ברולה בולה המתקדמים גם מוסיפים קומות וגלילים נוספים מתחת לבורד אבל תמיד צריך להתחיל מאיפשהו, לא? :)

לוח שיווי משקל ייתן לכם להתאמן בסגנון רולה בולה רק עם הרבה סטייל, לוח האיזון של זנבורד משמש גם כפריט עיצובי בבית ולא נדחק בפינת החדר יחד עם עוד ציוד ג׳אגלינג או כושר. כשהוא זמין ומוצג לראווה בחדר תוכלו פשוט לשלוף אותו ואת כדורי הג׳אגלינג שלכם ולהתאמן על קשר עין יד.

אז מה הלאה?

אין ספק שגלשן איזון שבעבר היה נחלת הגולשים בלבד הפך לכלי אימון מדהים לכל אדם שדואג לחיות אורח חיים בריא באמצעות ספורט ותנועה. אם אתם רוצים לרכוש אחד ולהתחיל לשפר גם את החיים שלכם - בין אם זה להשתפר בענף הספורט שאתם מתאמנים בו ובין אם זה פשוט להכניס תנועה לשגרת היום יום - מוזמנים להיכנס לכאן ולהציץ על דגמי הבאלאנס בורד שלנו:

אתם ספורטאים באחד מהענפים שהזכרנו? נשמח לדעת איך הבאלאנס בורד עוזר לכם! לא הזכרנו את ענף הספורט שלכם? כתבו לנו ונדאג לתת לכם כבוד :)


Older Post Newer Post