איך לבחור גליל לבאלאנס בורד?

באלאנס בורד

הגליל הוא חלק בלתי נפרד מלוח האיזון וכשמחליטים לרכוש אחד זה אחד הפרמטרים החשובים שצריך לבדוק. הגליל הוא הלב של הבאלאנס בורד והחוויה והתרגול יכולים להיות מדהימים או מאכזבים רק בגללו.

בגלל שהיו לנו ניסיונות עם כמה גלילים אנחנו נפרט ונסביר מה הפרמטרים שהיו חשובים לנו בבחירת גליל טוב לבלנס בורד.

פרמטר ראשון הוא החומר שממנו עשוי הגליל - בגלל אופן הפעילות צריך גליל עמיד ללחצים כבדים, שלא מקבל בטן ולא מחליק. כדי למקסם את הבטיחות ולמנוע החלקה הגליל צריך כמה שיותר נקודות מגע עם הרצפה והבורד - שטח פנים גדול יותר יחליק פחות. בנוסף, תשימו לב לחומר שממנו עשוי הגליל.

בטיחות

הפרמטר הראשון והכי חשוב הוא הבטיחות - זה בסדר ליפול, לקום ולנסות שוב, אבל אף אחד לא רוצה להחליק בגלל שהמוצר לא בנוי בצורה טובה לפעילות. לכן חשוב לשים לב שהגליל עשוי מחומר מונע החלקה ושיש לו שטח פנים רחב במגע עם הרצפה ועם הבורד. ככל שהגליל יהיה פחות מחליק השליטה באיזון עוברת לגוף שלך ולא תלויה בגורם חיצוני שמשפיע על האימון.

עמידות

הגליל נדרש לעמוד בלחצים ומשקלים גבוהים ו״לשרוד״ כל משטח. לכן חשוב לבחור חומר שלא מקבל בטן ושאפשר לתרגל איתו בכל מקום, כן - גם על אדמה עם חצץ. אתם רוצים גליל שישרת אתכם לאורך שנים, לא משנה מי יעלה עליו - הילד או ההורה. יש כאלה שמתאמנים באופן יותר אינטנסיבי ויש כאלה שמתרגלים מידי פעם בשביל הכיף - בשני המקרים העמידות היא פרמטר משמעותי.

גודל

יש גדלים שונים לגליל, הגודל משפיע על התנודתיות ועל מגוון האפשרויות לתרגילים. בעיקרון, ככל שהגליל קטן יותר התנודתיות גבוהה יותר כי יש פחות שטח פנים במגע עם הבורד. בגליל קטן המרחק בין הבורד לרצפה גם הוא קטן וזה יוצר מצב ש״נתקעים״ עם הבורד ברצפה במקום להינות מטווח תרגיל מלא. מצד שני, ככל שהגליל גדול יותר יש פחות תנודתיות בגלל שטח פנים גדול יותר. בנוסף הטווח של התרגיל בגליל גדול יותר הוא רחב יותר בגלל המרחק מהרצפה. כשטווח התרגיל רחב יותר אפשר להוציא מהתרגיל ומהגוף יותר ולהגיע להישגים מרשימים יותר  ומאתגרים יותר. לאורך זמן צוברים מיומנות והגוף דורש להציב רף גבוה יותר כדי להינות, לכן גליל גדול יותר גם יהיה מהנה ומאתגר גם לאורך זמן.

משקל

אם אתם מעוניינים לקחת את הבאלאנס בורד איתכם לכל מיני מקומות אתם רוצים גליל קל משקל שיהיה נוח להתנייד איתו. החומר שממנו עשוי הגליל קובע את משקלו - גליל פלסטיק כבד הרבה יותר מגליל פולימרי מוקצף לדוגמא, וזה הופך את כל החוויה לפשוטה ומהנה יותר - לא צריך להיסחב עם גליל כבד ומגושם.

אחריות

בסופו של דבר כשקונים מוצר באינטרנט לא רואים ומרגישים אותו בעין, אתם צריכים לסמוך רק על המידע שיש באתר או על שיחה עם שירות הלקוחות. לכן האחריות חשובה, שימו לב שאתם קונים מוצר שניתן להחזיר ולקבל את הכסף בחזרה גם אם השתמשתם בו. לטווח הארוך, תחשבו מהו הזמן הסביר לשימוש ולהבנה האם הגליל עמיד מספיק בשבילכם או לא - אז שימו לב שהאחריות מכסה בערך את תקופת הזמן הזו.

בונוס - תרגיל כפות הרגליים

יש תרגיל אחד שאנחנו אוהבים במיוחד, הוא מאתגר ומהנה אבל מומלץ רק אחרי שאתם יודעים את הבסיס טוב. העיקרון הוא פשוט להתייצב על הגליל עצמו בכפות רגליים יחפות - ללא הבורד. נסו ועדכנו אותנו מה שלום שרירי הבטן 😉. למה הקשר לפוסט על איך לבחור גליל אתם שואלים? זה בגלל שניסינו המון גלילים ובגלילי הפלסטיק זה ממש מבאס - יש לחץ כואב על כפות הרגליים שמגביל את הזמן שאפשר לעמוד על הגליל (לא בגלל שאתם לא מאוזנים, אלא בגלל לחץ על כפות הרגליים) וזה מוביל אותנו בדיוק לפרט לכם קצת על הגליל שלנו:

 את הגליל שלנו בחרנו אחרי הרבה ניסיונות וגם אחרי שהשתמשנו בגליל הפלסטיק הרגיל עם פקקי העץ.

קבענו את כל הפרמטרים החשובים ויצאנו לדרך - לחפש את החומר והגודל המושלם. בסופו של דבר הגענו לפולימר המוקצף שהוא חומר קליל וסופר עמיד (לא, הוא לא מקבל בטן והוא עמיד גם בפני חצץ). הוא בעל חיכוך רב כך שהוא מונע החלקה בצורה מעולה ויש לו שטח מגע מלא (ללא רצועות או סקוצ׳ים שמפחיתות את נקודות המגע עם הרצפה וכנגד גלשן האיזון).

בחרנו בגודל של 15 ס״מ - לא גדול מידי ולא קטן מידי, גודל המאפשר אתגר והנאה לכל הרמות - למתחילים ומתקדמים כאחד.

בנוסף, החומר קליל וכיפי - לנשיאה, לניקוי, וגם לתרגיל כפות הרגליים :)

אנחנו כל כך בטוחים בגליל הזה שהוא כלול באחריות שאנחנו נותנים על המוצר - שנה שלמה! בכל בורד איזון שאתם קונים הגליל שלנו כלול והאחריות על המוצר תקפה גם עליו.

תודה שקראתם עד כאן. זה אומר שאתם שקולים ומבצעים מחקר טוב לפני שאתם קונים מוצר משמעותי כמו הבאלאנס בורד. לכן אנחנו מאמינים בלתת את כל המידע האפשרי ומשאירים את הבחירה בידכם.

הנה קישור ללוחות האיזון שלנו (כוללים גליל)

במידה ותרצו להתייעץ או לשאול משהו נוסף, מוזמנים לדבר איתנו


Older Post